Bandaclub - slogan

Sky Tower

Mak Marketing Junior Tour 2015

W dniach 27-28 czerwca w Bandaclub odbył się turniej European Billiard Council JUNIOR CUP 2015 – Road to The World Games 2017 – Wrocław.

W sobotę odbył się turniej indywidualny w odmianę 9-bil.
W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Agnieszka Kolecka, dla której zwycięstwo w Junior Tour było pierwszym w karierze triumfem w imprezie tej rangi. W finale bilardzistka Akademii Bilardowej Rokietnica pokonała Kingę Pietrzak z UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki. Na podium znalazły się jeszcze Anna Wolak (Pino Dębica) oraz Agata Sidło (Nosan Kielce).

W kategorii chłopców zwyciężył Krystian Ćwikła z Hadesu Ponań. Drugie miejsce zajął Kamil Sząszor z Limonare Arkadia Tczew a brązowe medale powędrowały do Daniela Macioła (Nosan Kielce) i Daniela Langa ze Słowacji.
W tej kategorii brali również udział zawodnicy Bandaclub: Bruno Pakowski, Krzysztof Bugaj oraz Bartosz Szurlej- dla których był to pierwszy tak prestiżowy turniej.

W niedzielę odbył się turniej deblowy w odmianę 8-bil. W turnieju wzięło udział 26 par.
W finale spotkały się dwa teamy reprezentujące kadrę narodową. Lepsi okazali się Zieliński i Macioł, którzy pokonali duet Sząszor Muklewicz 5:1.
3 MIEJSCA zajęły teamy: Foruński Kazimierczak oraz Ćwikła Krysztofik.

Zakończona w niedzielę edycja Junior Tour była wyjątkowa. Turniej miał charakter międzynarodowy a uczetniczyli w nim zawodnicy z Polski, Czech i Słowacji. Pojedynki najmłodszych bilardzistów obserwowali przedstawiciele Światowej Konfederacji Sportów Bilardowych (WCBS), którzy przyjechali do Wrocławia na zaproszenie głównego organizatora cyklu Junior Tour – Marcina Krzemińskiego.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom!
Dziękujemy również organizatorom oraz sędziom zawodów, dzięki którym turniej odbył się w miłej sportowej atmosferze.