Bandaclub - slogan

Sky Tower

Polska Liga Snookera TOP 16

W dniach 27-28 czerwca w Bandaclub odbył się turniej inauguracyjny Polskiej Ligii Snookera TOP 16. 

Czołówka polskich zawodników rozpoczęła rywalizację w nowej formule (turniej z systemem grupowym i pucharowym), która z całą pewnością dostarczy więcej emocji i wyniesie rywalizację na jeszcze wyższy poziom.

W sezonie 2015/2016 w TOP16 zadebiutowało 6 zawodników: zwycięzca rankingu PORS w poprzednim sezonie – Sławomir Rasiewicz, nr 2 ubiegłorocznych rozgrywek w ramach PORS, zwycięzca m.in. lubelskiego PORS**** – Michał Szabat, nr 3 rankingu PORS, doświadczony Marcin Kolibski, Mistrz Polski 6 reds i U-17 – Maciej Kusak, były wicemistrz Polski – Marek Zubrzycki, oraz czołowy pomorski snookerzysta – Maciej Michowski.

Po dwóch dniach zmagań najlepszy okazał się Paweł Rogoza, który w finale pokonał Patryka Masłowskiego 4:2. Na swoje konto zwycięstw dopisał także triumf po raz pierwszy nad gospodarzem zawodów Krzysztofem Wróblem oraz Mateuszem Baranowskim. Dla Pawła to niewątpliwie największy sukces w kategorii otwartej.

W dniu 28 czerwca odbyło się losowanie grup 2 turnieju PLS TOP 16, który odbędzie się 22-23 sierpnia w klubie Masters w Lublinie. Losowanie przeprowadził SG turnieju Dariusz Goral, prezydent EBSA Maxime Cassis, Piotr Murat prezes PZSiBA i Marek Zubrzycki.

Grupy oraz wyniki wszystkich turniejów PLS TOP 16 znajdują się na stronie www.snooker.pl w zakładce PLS TOP 16.

ZDJĘCIA 
WIDEO (źródło: www.sportgames.com.pl)

s29.jpg

  • 06.30.2015
  • Aktualności
  • 0 komentarzy