previous arrow
next arrow
Slider

Kobiety i sporty walki

24th Kwiecień 2019

Coraz częściej na macie zapaśniczej, ringach bokserskich, a nawet w klatkach MMA pojawiają się kobiety. Ich zacięcie do walki i motywacja budzą podziw nawet pośród mężczyzn. Wiele kobiet uprawia również sporty walki amatorsko, by być bardziej pewnymi siebie i opanować choćby podstawy walki, które mogą się przydać w samoobronie. Jakie jeszcze korzyści mają dla nich sporty walki?

Kobieta na macie

Najczęściej kobiety wybierają sporty walki oparte na uderzeniach, z którymi najlepiej sobie radzą. Zapisują się na karate, kick-boxing, a nawet zwykły boks. Niektóre z nich wybierają również krav magę lub aikido. Sporty walki nie są już więc zarezerwowane tylko dla mężczyzn. Kobiety na macie potrafią być silne i niebezpieczne. Szybko opanowują techniki walki, często stają się pewne siebie, mniej lękliwe. Wybierają sporty walki, by potrafić się obronić przed napastnikami nie tylko na ringu, ale też w realnym świecie. Poza tym sporty walki kształtują ich sylwetkę i zwiększają wytrzymałość, przez co ciało staje się wysmuklone i wyrzeźbione, a treningi mogą być dłuższe i szybciej dają widoczne efekty.

Korzyści uprawiania sportów walki

Wiele korzyści już wymieniliśmy. Są nimi zwiększenie pewności siebie, mniejsza lękliwość, wzmocnienie mięśni i redukcja tkanki tłuszczowej. Jednak warto dodać jeszcze kilka słów na ten temat. Kobiety dzięki sportom walki kształtują swój charakter. Stają się odporniejsze na atak, nie tylko ten fizyczny, ale i psychiczny. Łatwiej jest im zapanować nad paniką i stresem. Poza tym poznają lepiej swoje ciało, uczą się wykorzystywać je w określony sposób. Trenowane przez nich sztuki walki niekiedy mogą uratować życie. Jeśli kobietom zależy przede wszystkim na samoobronie, to polecaną dla nich dyscypliną jest właśnie krav maga. To izraelska sztuka, która ma na celu głównie unicestwienie przeciwnika. Krav maga została opracowana z myślą o żołnierzach, którzy małym nakładem sił mieli szybko poradzić sobie z atakującym. Innym rodzajem walki polecanym do samoobrony jest jiu jitsu, ale wymaga więcej praktyki, by dobrze opanować umiejętności obrony.

Najnowsze wpisy

Chwyty w krav madze

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..

Jak dobrać rękawice do sportów walki?

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..

MMA Freak Fight

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..