previous arrow
next arrow
Slider

Krav Maga

24th Kwiecień 2019

Systemy walki pozwalają się nam czuć bezpiecznie w sytuacjach zagrożenia. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się zapisać na kurs jednego z nich. Poza tym nie zapominajmy, że podczas treningów dbamy o kondycję organizmu i budujemy swoją pewność siebie. Jedną ze sztuk walki, która obecnie jest bardzo popularna to Krav maga.

Krav maga to izraelski system walki, który polega przede wszystkim na samoobronie oraz walce wręcz. Chwyty i uderzenia w nim zawarte są zapożyczone z różnych sportów i sztuk walki. Krav maga opiera się głównie na naturalnych ruchach obronnych człowieka, może dlatego jest właśnie tak popularna. Trenuje ją wielu ludzi, zarówno kobiety, jak i mężczyźni na całym świecie.

Treningi Krav maga służą wyłącznie praktyce tego systemu walki. Nie jest on sportem, więc nie opiera się na rywalizacji, ale na pokonaniu za wszelką cenę przeciwnika. Ten system samoobrony został stworzony w Czechosłowacji w latach 30-tych XX wieku w odpowiedzi na sytuację polityczną Izraela. Jego twórca- Imi Lichtenfeld- na bazie swojego doświadczenia w zapasach, boksie, gimnastyce oraz ju-jitsu opracował system walki Krav maga. Służyła on do obrony dzielnicy żydowskiej przed faszystowskimi bojówkami.

Współcześnie wyróżniamy dwie odmiany Krav magi, cywilną i militarną. Różnią się one pomiędzy sobą technikami walki. Co więcej Krav maga militarna nie tylko ma na celu obronę, ale też dopuszcza możliwość zabicia przeciwnika. Zezwala ona również na użycie broni, ale tylko wówczas, gdy została ona odebrana przeciwnikowi. Krav maga militarna wykorzystywana jest do szkolenia służb mundurowych.

Krav maga posiada również swoistą ideologię, która opiera się na czterech zasadach. Nakazują one walczyć tylko, gdy jest to konieczne i nie ma możliwości oddalenia się z niebezpiecznego miejsca. Wówczas należy używać wszystkich sposobów do samoobrony, nie ulegać ograniczeniom ciała. Szkolenie Krav maga jest stopniowe, ale też nie ogranicza się do zajęć na sali treningowej. Trenerzy tego systemu walki kładą nacisk na zbliżenie warunków ćwiczeń do rzeczywistości. Adepci potrafią więc radzić sobie z zagrożeniami w różnych sytuacjach.

Najnowsze wpisy

Chwyty w krav madze

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..

Jak dobrać rękawice do sportów walki?

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..

MMA Freak Fight

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..