previous arrow
next arrow
Slider

Sporty walki – dlaczego warto?

30th Czerwiec 2019

Sporty walki kojarzą się zazwyczaj z samoobroną czy po prostu walkami komercyjnymi, które można oglądać na żywo czy w telewizji. Jednak trenowane z zaangażowaniem mają swoje zalety, które odkrywa coraz więcej osób. Co mają do zaoferowania i w jaki sposób wpływają na trenujących?

Zalety treningu sportów walki – świetna forma

Zacznijmy od tych fizycznych zalet, odnoszących się do ciała trenującego. Przede wszystkim sporty walki, jak wiele innych siłowych sportów sprawiają, że mięśnie stają się silniejsze, lepiej zarysowane, spalana jest tkanka tłuszczowa, a zamiast tego ciało zyskuje na sprawności. Trenujący staje się bardziej zwinny, wyrabia refleks, dobre przyzwyczajenia. W połączeniu z odpowiednią dietą sporty walki są świetną metodą na wyrzeźbienie ciała. Treningom towarzyszy wiele ćwiczeń, które skupiają się nie tylko na dokładności ciosów, ale i zwinności, a także w pewien sposób odporności człowieka na ból. Zwinne, szczupłe ciało sprawia, że wiele osób z prawdziwą pasją odwiedza kolejne treningi. Zwiększa się również ich świadomość ciała i ruchów.

Zalety natury psychicznej – większa pewność siebie

Sporty walki wpływają jednak nie tylko na ciało. Zmienia się również wiele w psychice człowieka. Zwiększa się pewnoś siebie, ponieważ po pierwsze człowiek posiada zdolność do samoobrony w niebezpiecznych sytuacjach, a po drugie czuje się lepiej w swoim silniejszym ciele. Oczywiście podczas treningów wydzielają się również endorfiny, które poprawiają nastrój. Każdy rodzaj sportu to oferuje. W przypadku kobiet sporty walki zwiększają również poczucie kobiecości. Lepsze, wyrzeźbione ciało, a także ruch i jego świadomość podczas treningów, wpływają na pewność siebie u kobiet. Dodatkową zaletą trenowania sztuk walki jest samodyscyplina. Trzeba nauczyć się cierpliwości i godzić z trudnościami czy nawet porażkami. W ten sposób charakter staje się silniejszy. Człowiek w sposób indywidualny zdobywa sukcesy i cały czas musi pracować nad sobą. Sprzyja to oczywiście jego zdrowiu psychicznemu, uczy wytrzymałości, kontroli, opanowywania emocji. Dzięki sztukom walki korzysta więc ciało i umysł.

Sam znajdź dla siebie odpowiedni sport walki i zobacz, jakie zalety przyniesie i dla Ciebie.

Najnowsze wpisy

Chwyty w krav madze

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..

Jak dobrać rękawice do sportów walki?

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..

MMA Freak Fight

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..