previous arrow
next arrow
Slider

Sporty walki dla dzieci

1st Sierpień 2019

Często rodzice zastanawiają się na jakie dodatkowe zajęcia zapisać swoje dzieci, zwłaszcza kiedy zaczyna się rok szkolny i chcą zapewnić im jakąś odskocznię od lekcji i nauki. Przy okazji warto również rozwijać ich pasje i predyspozycje. Jeśli więc dziecko przepada za sportem i chętnie ogląda filmy akcji, pora zastanowić się czy zapisanie na treningi sportów walki nie będzie dla niego świetnym rozwiązaniem.

Czego uczą się dzieci podczas treningów sztuk walki?

Przede wszystkim dziecko rozwija się fizycznie, ćwiczy koordynację ruchową, wzmacnia mięśni, kształtuje prawidłową sylwetkę. Po drugie zdobywa bardzo cenne umiejętności samoobrony, które mogą mu się przydać na co dzień i sprawiają, że rodzice mogą się czuć też spokojniejsi, że dziecko nauczyło się bronić przed atakami. Dodatkowo sztuki walki wymagają samodyscypliny, samokontroli, uczą wyzbywać się negatywnych emocji. Jeśli dziecko będzie uprawiało sztuki walki z pasją, to warto też wystawić je w turniejach i konkursach – wygrane i porażki pomogą mu w nauce, jak i wzmocnią charakter. Nic tak jak sport go nie kształtuje.

Jakie sztuki walki na początek dla dziecka?

Najczęściej wybierane sporty walki dla dziecka to karate, aikido czy judo. We wszystkich tych sztukach walki nie są ważne mocne uderzenia i dziecko nie jest narażone na poważne kontuzje. To sporty mające swoją filozofię i zasady, bardziej opierają się na precyzyjnych ruchach i technice. Dlatego dla dziecka będą najlepsze. Rzadko kiedy słyszy się przecież, że dziecko zapisywane jest na boks czy sekcję MMA, które są zdecydowanie bardziej kontaktowe. I co ważne, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek japońskie sztuki walki są polecane i przynoszą korzyści.

Gdzie można zapisać dziecko na treningi?

Na treningi można zapisać dzieci w szkole, jak i w klubach specjalnie do tego tworzonych. Dla dziecka treningi sportów walki mogą być doskonałą alternatywą dla zazwyczaj kiepsko zorganizowanych i nielubianych przez dzieci zajęć WF-u. Nie wszystkie szkoły dają jednak taką możliwość. Często rodzice zapisują na zajęcia swoje dzieci w klubach fitness, w których sami ćwiczą. W ten sposób można mieć z dzieckiem wspólne sportowe pasje oraz przy okazji zawozić go na treningi. Wiele miejsc daje taką możliwość, co warto sprawdzić już na początku wybierając dla siebie siłownię na treningi.

Treningi już od najmłodszych lat pomogą w dalszym rozwoju sportowym. W przyszłości dobrym rozwiązaniem jest na przykład krav maga – sztuka walki, którą my polecamy zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, świetna do samoobrony oraz rozwijająca całe ciało.

Najnowsze wpisy

Chwyty w krav madze

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..

Jak dobrać rękawice do sportów walki?

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..

MMA Freak Fight

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..