previous arrow
next arrow
Slider

Sprzęt używany na treningach krav magi

31st Sierpień 2019

O treningach krav magi, specyfice tej sztuki walki oraz jej zaletach, pisaliśmy już w poprzednich artykułach. Jednak wiele osób zastanawia się, kiedy zaczyna swoją przygodę ze sportem, jakie koszty są z nim związane. To bardzo ważne, by na początku już zaopatrzyć się w sprzęt, który nie tylko pomoże w uprawianiu sportu, ale i zwiększy bezpieczeństwo podczas treningów. Jaki to sprzęt w przypadku krav magi?

Strój jako podstawa treningu

Na samym początku trzeba zadbać o strój, który będzie odpowiedni w przypadku trenowania krav magi. W większości szkół obowiązują długie spodnie, koszulka z krótkim rękawem oraz obuwie sportowe. Z zasady wszystko to powinno być w jednym kolorze, zazwyczaj ciemnym, aby nie rozpraszała w żaden sposób podczas walki. Oczywiście wszelka biżuteria, dodatki czy akcesoria schowane kieszeniach, powinny zostać w szatni. Zagrażają nam i innym podczas różnych wykonywanych ćwiczeń. Jak podczas innych ćwiczeń fizycznych, dla własnej wygody powinniśmy również związać włosy czy zdjąć okulary, zastępując je, jeśli to konieczne, soczewkami kontaktowymi.

Akcesoria, które warto mieć od początku

Oczywiście pomocne w każdej sztuce walki są ochraniacze. W szczególności polecamy ochraniacze piszczeli, ochraniacze kolana, a nawet ochraniacz krocza w przypadku mężczyzn (samoobrona często zakłada atak w najczulsze punkty). Ochraniacze zabezpieczają przed kontuzjami i silnym bólem, ale i ograniczają powstawanie stłuczeń, otarć i siniaków. Powinien zainwestować w nie każdy, a już w szczególności osoby o delikatnej skórze i skłonnościach do zasinień.

Rękawice są najważniejsze

I na koniec najważniejsze – niezbędne w treningach krav magi, jak i innych sztuk walki są rękawice. O ich typ i wymiary można zapytać w szkole, do której chcemy uczęszczać. Jednak zazwyczaj panuje tutaj pewna dowolność. Zarówno rękawice bokserskie, jak i używane w MMA są akceptowane w większości ośrodków. Najlepiej się upewnić co do tego już przy zapisie. Wiele szkół wypożycza również sprzęt na treningi. Nie wiadomo bowiem, czy krav maga Ci się spodoba i będziesz kontynuować naukę. Oczywiście zachęcamy, by tak było, bo trenowanie sztuk walki ma same zalety.

Najnowsze wpisy

Chwyty w krav madze

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..

Jak dobrać rękawice do sportów walki?

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..

MMA Freak Fight

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..