previous arrow
next arrow
Slider

Jak wyglądają treningi sztuk walki?

30th Wrzesień 2019

Każdy myśli, że treningi sztuk walki są wszystkie takie same. Kilka pojedynczych ćwiczeń, a następnie sparing. Nic bardziej mylnego. W sztukach wali nie ma miejsca na nudę i praktycznie liczy się każdy mięsień. Jeśli tylko masz ochotę na rozwój całego ciała, poznanie samego siebie i wzmocnienie swojego charakteru, wystarczy zapisać się na treningi, które są bardzo urozmaicone i ogólnorozwojowe.

Najważniejsze, czyli nogi

Nie ważne, jaką sztukę walki zaczynasz trenować. Nogi są bardzo ważne, ponieważ na nich się cały czas poruszasz. Musisz wytrzymać tempo walki i cały czas być w formie mimo upływającego czasu. Nie zawsze Twój przeciwnik będzie chciał walczyć w parterze, bo dobry jest w stójce i będzie unikał jak ognia zejścia do leżenia. Wtedy nogi mają bardzo wielką rolę. W boksie na przykład nie ma mowy o kładzeniu się, wówczas zaczyna się już odliczanie na Twoją niekorzyść. Z kolei w kick-boxingu nogi są Twoją największą bronią, którą możesz zadawać precyzyjne ciosy. W zależności od sportu walki będą one trenowane siłowo lub kondycyjnie, na pewno jednak często będziesz je ćwiczyć na wiele różnych sposobów.

Ręce, które pełnią wiele ról

Rękami się bronisz, jak i atakujesz. W wielu sportach walki np.: krav madze, nie są wykorzystywane żadne dodatkowe rekwizyty walki. No za pomocą ciosów musisz pokonać przeciwnika, znajdując jego słabe punkty. Zwinne ciosy rękami w czułe miejsca gwarantują, że Twój przeciwnik podda się w krótkim czasie. W sztukach walki nie chodzi bowiem o to, by bić mocno i na oślep, ale z rozwagą i rozumem. Musisz się nauczyć też trzymać gardę i odpierać atak. To ważne, aby jak najmniej ciosów trafiło w Ciebie, bo każdy z pewnością będzie Cię osłabiał.

Brzuch i plecy

To Twój pancerz. Mocne mięśnie brzucha i pleców chronią przed mocnymi uderzeniami, bólem i uszkodzeniem narządów wewnętrznych. Możesz więc być pewien, że na treningach sportów walki cały czas będziesz ćwiczył te dwie partie. Zaraz po nogach i rękach stanowią one najlepszą broń. Twarde mięśnie będą przyjmować ciosy, które na zwykłym ciele powodowałyby siniaki, obrzmienia czy nawet złamanie kości lub uszkodzenie wątroby czy nerek. Pamiętaj więc, brzuszki i drążek to Twoi sprzymierzeńcy.

Najnowsze wpisy

MMA Freak Fight

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..

Cztery zasady krav magi

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..

Japońskie sztuki walki

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..