previous arrow
next arrow
Slider

Cztery zasady krav magi

26th Listopad 2019

Sporty walki mają to do siebie, że każdy z nich opiera się na swoistej filozofii. Bardzo ważnym jest, aby jej przestrzegać, wówczas w pełni możemy się oddać danej sztuce walki. Krav maga również kieruje się pewnymi zasadami. To cztery zdania, stanowiące klucz do zrozumienia i uprawiania tego sportu walki. Chcąc więc zrozumieć filozofię krav magi, trzeba się z nimi zapoznać. Oto właśnie 4 zasady krav magi.

Unikaj niebezpiecznych miejsc i sytuacji

Krav maga to szuka walki, która ukierunkowana jest na samoobronę. To dlatego rozpoznaje się w niej niebezpieczne sytuacje i stara się ich unikać, zamiast stosować siłę i przystępować w każdej takiej sytuacji do ataku. W sporcie chodzi o umiejętności obrony, nie zaś walki. Okazje do zaprezentowania swoich zdolności masz na treningach. W krav madze walka nie jest prowokowana na ulicy.

Gdy znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu i sytuacji, jak najszybciej się oddal

Tak samo i w tej zasadzie, filozofia krav magi ostrzega przed użyciem siły. A jeśli już zdarzy się tak, że znajdziemy się w niebezpiecznej sytuacji, należy po prostu się oddalić. Kiedy to możliwe, unikaj użycia siły, zmierzając w bezpieczne miejsce. Zachowaj spokój i rozsądek. W krav madze nie chodzi o pokazywanie swoich umiejętności i wykorzystywanie ich w potencjalnych sytuacjach zagrożenia. Dopiero będąc bezpośrednio zaatakowanym, masz prawo się obronić.

Użyj przedmiotów, jakie masz pod ręką do obrony tzw.: broń improwizowana

Kiedy już musisz walczyć, wykorzystaj niebezpieczną sytuację na swoją korzyść oraz zdobądź przewagę z tym, co oferuje Ci otoczenie. Możesz tak naprawdę ze wszystkiego uczynić swoją broń. To tzw.: broń improwizowana. Krav maga nie zakłada bowiem walki z bronią. Uczy jednak obrony własnej, do której w zasadzie wszystko może być wykorzystane.

Walcz! Użyj swojego ciała do obrony w sposób maksymalny

Teraz masz pełne prawo się bronić. Użyj wszelkich technik, narzędzi, tego, co się nauczyłeś lub co przyjdzie Ci do głowy. Agresor czy grupa agresorów nie może Cię pokonać. Tutaj najważniejsza jest motywacja. Maksymalnie wykorzystaj swoje ciało – zrób co w Twojej mocy, by wyjść z walki bez szwanki. Tak właśnie działa krav maga, sport walki, który uczy, że atak nie jest rozwiązaniem, ale jeśli trzeba musisz bronić się na 100%.

Najnowsze wpisy

Chwyty w krav madze

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..

Jak dobrać rękawice do sportów walki?

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..

MMA Freak Fight

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..