previous arrow
next arrow
Slider

Postanowienie na nowy rok? Zacząć treningi sztuk walki!

31st Grudzień 2019

Nowy rok to dobry początek, aby zadbać o kondycję, wzmocnić się fizycznie i psychicznie przez treningi sportowe lub też odnaleźć nową pasję. Taką pasją sportową może być właśnie uprawianie sztuk walki. Sporty walki mają wiele zalet, o których już wspominaliśmy w poprzednich artykułach. Warto więc chociażby spróbować, czy spodobają nam się treningi i czy się na nich odnajdziemy. Dlaczego akurat sztuki walki? Powodów jest choćby kilka.

Lepsza kondycja, lepsze zdrowie

Tak naprawdę każdy ruch jest wskazany, zwłaszcza kiedy wiedziemy siedzący tryb życia. Zawsze miałeś zacięcie do walki? Nie dajesz łatwo za wygraną? Jesteś uparty i konsekwentny? A może chcesz się właśnie tego nauczyć? Sporty walki mogą być właśnie dla Ciebie najlepszą opcją. Treningi odbywają się zazwyczaj na kilku poziomach trudności, abyś mógł zacząć od zera i wypracować pożądane nawyki i sposób poruszania. A lepsza kondycja zyskana poprzez ruch, to i lepsze zdrowie. Nikt nie każe Ci przecież trenować wyczynowo. Podczas treningów sportów walki zadbasz również o zdrowie psychiczne – zredukujesz stres, uwolnisz myśli od codziennych spraw oraz wyładujesz negatywne emocje na macie.

Umiejętność samoobrony

Sporty walki są również polecane dla osób, zwłaszcza kobiet, które chcą posiąść choćby podstawowe umiejętności samoobrony. Tutaj doskonale sprawdza się krav maga, sztuka walki skupiona na unikaniu niebezpieczeństwa i możliwym jego odparciu najmniej narażającym nasze bezpieczeństwo sposobem. Z resztą nie tylko krav maga, ale i inne sztuki walki uczą odpierania ataku oraz obrony, choćby przez podstawowe ciosy, umiejętność wykonywania uników i znajdowania słabych punktów przeciwnika. Wiele sportów walki opiera się z resztą na swoistej filozofii, którą należy podążać i to ona wytycza cel i styl walki.

Sport, który łączy i uczy współpracy

Sztuki walki łączą także ludzi. Widać to choćby po tym jak wiele osób jest nimi zainteresowanymi, popularne stają się gale sztuk walki oraz łączą kibiców ich zawodników. Wiele twarzy najlepszych sportowców jest już bardzo popularnych w Polsce, jak i zagranicą. Poza tym zawsze treningi sztuk walki odbywają się w grupach i polegają bądź co bądź na współpracy. Nie uczą jedynie rywalizacji, ale też współdziałania w jednym celu – osiągnięcia jak najlepszych umiejętności. To dlatego jeśli szukasz sportu, którego spróbujesz w nowym roku, polecamy spróbować treningów sztuk walki, będących coraz częstszym wyborem.

Najnowsze wpisy

Chwyty w krav madze

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..

Postanowienie na nowy rok? Zacząć treningi sztuk walki!

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..

Cztery zasady krav magi

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..