previous arrow
next arrow
Slider

Jak dobrać rękawice do sportów walki?

30th Styczeń 2020

Walka za pomocą ciosów pojawia się w każdej sztuce walki. W szczególności z walki na pięści korzystają jednak takie sporty jak boks, kick-boxing, MMA czy krav maga. Należy więc już na samym początku, by w pełni uczestniczyć w treningach, zakupić do nich rękawice do sportów walki, które uważane są za jedne z najważniejszych i podstawowych akcesoriów. Jak je właściwie dobrać?

Rękawice do MMA a do boksu

Rękawice do MMA są specyficzne. Już bardziej znane są te do boksu, które widujemy choćby w filmach – duże, grube, aby odpowiednio chronić dłonie podczas ciosów. Należy dobrać je odpowiednio do rozmiaru dłoni. Pod rękawice bokserskie najczęściej są także stosowane owijki na ręce, aby dobrze trzymały się na dłoniach i zapewniały precyzyjne ciosy. Rękawice do MMA są inne, ponieważ oprócz ciosów przeciwnicy są chwytani, dłoniom potrzebna jest większa swoboda, celność i dokładność w ruchach. Precyzyjnie pozwalają panować nad chwytem, dostosowane do tego rodzaju sportu. Można również pod nie stosować owijki, ale raczej pewniej leżą na dłoniach niż rękawice bokserskie, które mają zapewnić 100% amortyzacji.

Gdzie można kupić rękawice do sportów walki?

Przede wszystkim w sklepach z działem dla sportów walki można kupić odpowiednie rękawice. To inwestycja, która ma zapewnić nam bezpieczeństwo, więc też powinien to być zakup przemyślany i nie warto decydować się na najtańsze, wykonane z kiepskiego materiału modele. Warto kilka rozmiarów przymierzyć, by ustalić swój, idealnie dopasowany do dłoni. Nie powinny one leżeć na nich ani zbyt luźno ani ich opinać utrudniając zgięcie. Liczy się tutaj wygoda i komfort. Można, a nawet czasami trzeba zapytać o poradę sprzedawcę, który na pewno zaproponuje konkretne modele i ich rozmiar dobrany do wielkości dłoni.

Czym różnią się rękawice damskie od męskich?

Głównie kolorem i wykonaniem, ale czasami rękawice dla obu płci są niemal identyczne. Nie ma z tym problemu, by męskie rękawice nosiła kobieta, skoro nie może dla siebie znaleźć rozmiaru czy nie chce w neonowych kolorach trenować sztuk walki. Tak samo produkowane są rękawice dla dzieci, które dorastając zmieniają modele na te przeznaczone dla kobiet czy mężczyzn. Tutaj dobór jest już kwestią indywidualną.

Najnowsze wpisy

Chwyty w krav madze

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..

Jak dobrać rękawice do sportów walki?

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..

MMA Freak Fight

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..