previous arrow
next arrow
Slider

Chwyty w krav madze

29th Luty 2020

Krav maga w języku hebrajskim oznacza walkę wręcz. Bardziej odnosi się to jednak to stylu walki bez użycia żadnych przedmiotów. Krav maga wykorzystuje siłę całego ciała, aby odeprzeć atak. W poprzednich artykułach pisaliśmy już o tym, że krav maga polega przede wszystkim na samoobronie. Filozofia tej sztuki walki nie zakłada celowego ataku. A na czym dokładnie się opiera, czyli jakie chwyty wykorzystuje?

Trening krav magi – jak wygląda?

Treningi krav magi, na których uczymy się chwytów odpowiednich dla tego sportu walki, rozpoczyna się od kardio. Rozgrzewka poprawia kondycję każdego z uczestników , która podczas walki jest bardzo ważna. Poza tym pozwala przygotować organizm na dalsze ćwiczenia. Kolejnym etapem treningu jest nauka trzymania gardy. Każdy powinien bowiem chronić się skutecznie przed ciosami przeciwnika. Garda wykorzystywana jest z resztą w większości sztuk walki, aby chronić głównie twarz przed ciosami. Następnie podczas treningów w parach wykonywane są chwyty. Jakich chwytów uczymy się na treningach krav magi?

Jakich chwytów uczy krav maga?

Krav maga to system walki, w którym niemal wszystkie chwyty są dozwolone. Przecież w momencie zagrożenia życia czy zdrowia liczy się każdy cios, który może pomóc się obronić. Chwytami charakterystycznymi dla krav magi są jednak: kopnięcia w czułe stawy np. staw kolanowy, uderzenia w splot słoneczny, ciosy w oczy czy gardło, a także dobrze znane z innych sportów walki ciosy sierpowe, ciosy proste, uderzenia głową, kopnięcia, rzuty na ziemię, ciosy łokciami i wiele innych. Poza tym jeśli napastnik, który nas zaatakuje używa jakichś przedmiotów, którymi nam zagraża, trzeba skupić się na ich odebraniu oraz użyciu przeciwko niemu. Nawet najprostsze przedmioty wokół również mogą się przydać do samoobrony. Należy więc dobrze przyjrzeć się otoczeniu. Krav maga opiera się na zasadach, które opisywaliśmy już na blogu. To sztuka walki, której filozofią jest obrona, nie atak. W celu tej obrony można wykorzystywać wszystkie możliwe chwyty, a także przedmioty. W momencie zagrożenia trzeba jednak myśleć trzeźwo, ze spokojem obmyśleć najlepsze wyjście z niebezpiecznej sytuacji.

Najnowsze wpisy

Chwyty w krav madze

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..

Jak dobrać rękawice do sportów walki?

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..

MMA Freak Fight

Miejsce jakie moze być bezpieczne podczas uciekczki..