previous arrow
next arrow
Slider

Krav Maga Rzeszów

Krav Maga Rzeszów to sekcja na naszej stronie, która zawiera nie tylko informacje dotyczące treningów w Rzeszowie. Krav Maga Rzeszów to również kategoria informacji bezpośrednio dotycząca obronności oraz różnego rodzaju technik mających swoje korzenie w systemie krav maga.

System Krav Maga jest bardzo ciekawym systemem jeśli chodzi o techniki obrony jakie są wykorzystywane, ale również pod względem historii. Zrozumienie czasów w jakich powstawała oraz sytuacji życiowej założyciela systemu krav maga pozwala zrozumieć techniki oraz jej rozwój.

Twórcą systemu jest Imi Lichtenfeld o którym możemy więcej przeczytać w artykule o historii krav maga. System krav amga jaki stworzył można podzielić na dwie konkretne kategorie: krav maga militarna oraz krav maga cywilna.

Krav maga cywilna ma na celu skuteczne pokonanie przeciwnika.

Krav maga militarna ma na celu skuteczne pokonanie przeciwnika oraz jego zabicie przy wykorzystaniu posiadanego sprzętu.

Krav Maga nie jest sportem walki i nie posiada elementów rywalizacji . Z założenia jest systemem samoobrony, który ma na celu pozbawienie przeciwnika zdolności do dalszej walki. Dlatego tez wiele rozwiązań obronnych w systemie Krav Maga jest brutalnych z racji kierunku ataku na: krocze, oczy czy gardło.

System krav maga jest systemem hybrydowym, ponieważ posiada wiele technik z różnych sportów walki, skupiając się na najbardziej skutecznych rozwiązaniach w realnej walce. Krav Maga bazuje na naturalnych ruchach człowieka o szybkiej reakcji. Wszystkie techniki pozwalają na szybką naukę technik w sposób bardzo skuteczny.

Treningi Krav Maga polegają na nauce różnych technik obronnych przed: napastnikiem, wieloma napastnikami. napastnikiem z nożem, napastnikiem z bronią. Na treningach adepci są szkolenia jak rozpoznawać zagrożenie oraz jak je unikać. Dodatkowo treningi polegają na trenowaniu rozwiązania sytuacji zagrożenia jakie miały miejsce. Pozwala się to na przygotowanie przed różnymi sytuacjami zagrożenia i wyjścia z nich obronną ręką.

Bardzo przyjazny jest ten system obrony wszystkim kobietom z racji wykorzystania torebki, paznokci czy innych rzeczy do obrony. Dzięki swojej prostocie oraz skutecznym rozwiązaniom idealnie sprawdza się jako samoobrona dla kobiet.

Więcej informacji dotyczących tego systemu można znaleźć i nas, zapraszamy.

Krav Maga Rzeszów

Krav Maga